Z nami budowa domu jest szybka, ekologiczna i ekonomiczna

Budownictwo energooszczędne i pasywne to stale rosnący trend, który minimalizuje zużycie energii w budynkach. W praktyce oznacza to zastosowanie zaawansowanych technologii, które będąc bardziej efektywne pod względem energetycznym, ale też sprawiają, że budowa domu jest przyjazna dla środowiska. Dom energooszczędny, zaprojektowany na podstawie sprawdzonej technologii z użyciem odpowiednich materiałów izolacyjnych, gwarantuje dużo niższe zużycie energii. Panuje w nim optymalna temperatura — w sezonie grzewczym jest wyjątkowo cieplej a latem przyjemnie chłodniej. Jak to możliwe? Kluczem jest zastosowanie skutecznej izolacji termicznej, szczelności budynku oraz optymalnego wykorzystania zysku cieplnego, dzięki czemu budowa domu pasywnego przyniesie w przyszłości wymierne korzyści.

Firma budowlana od 30 lat na rynku!

W dzisiejszym świecie, w którym troska o środowisko naturalne i oszczędność energii staje się coraz ważniejsza, poszukiwanie innowacyjnej firmy budowlanej do budowy domu nabiera ogromnego znaczenia. Wypatrując na rynku technologii do budowy domu, chcemy, by był on zbudowany szybko, ekologicznie i ekonomicznie. Mając na uwadze kompletne i gotowe rozwiązania, warto przyjrzeć się naszej polskiej kompletnej technologii IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych, która w całości certyfikowana jest przez Passive House Institute. Wykorzystujemy system IZOClick® do łączenia klocków ze styropianu bez zaprawy i bez mostków termicznych, które następnie wypełniane są betonem. Nie potrzebujemy zatem już dodatkowego docieplania ścian (ściany szalunkowe ICF). Klocki styropianowe są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach na którą składają się elementy ścian, stropu, płyta fundamentowa oraz płyta dachowa. System ten już od dawna spełnia niedawno narzucone normy WT2021, który pozwala na oszczędność energii i zminimalizowanie emisji CO2.

Kalkulator budowy domu. Poznaj koszt budowy domu w technologi IZODOM

Ściany bez mostków termicznych

To polska technologia, która łączy w sobie trwałość i komfort mieszkania. Do jej zalet należy szybkość wznoszenia ścian, dzięki czemu budowa domu rodzinnego parterowego do stanu surowego otwartego to zaledwie 4-6 tygodni. Dostosowane w zależności od potrzeb trzy systemy ścian  — IZOStandard, IZOEnergy, IZOPassive to doskonałe parametry izolacyjne, a brak konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, znacznie skracają i ułatwiają proces budowy, co gwarantuje ukończenie inwestycji w terminie.

Energooszczędne ściany są niezbędnym elementem każdego zrównoważonego domu. Wykorzystując najlepsze dostępne technologie do ich wznoszenia, można zmniejszyć zużycie energii w domu i poprawić jego ogólną wydajność.

Materiały budowlane – co nas wyróżnia?

IZOStandard to trwała, odporna na warunki atmosferyczne ściana, z klasą energooszczędności U = 0,19 W/m2K o grubości 30 cm. Solidna betonowa konstrukcja i wytrzymałe połączenia lekkich elementów zachowują świetną kondycję na lata, stając się integralną częścią budynku.

Ściany energooszczędne IZOEnergy są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość energii potrzebnej do utrzymania ciepła w budynku, pomagają utrzymać komfortową temperaturę, a ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 40 kWh/m2. W skład systemu IZOEnergy wchodzi płyta fundamentowa 15 cm oraz elementy ścienne 35 cm. Współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,14 W/m2K, dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu do 50% względem wymogów WT2021.

W skład systemu IZOPassive, który jest rekomendowany dla budynków pasywnych, wchodzi płyta fundamentowa 25 cm, elementy ścienne 45 cm, strop oraz płyta dachowa. Te wszystkie elementy zapewniają współczynnik przenikania ciepła U 0,10 W/m2K.

Wszystkie rodzaje ścian zbudowane przy użyciu technologii IZODOM to oszczędność czasu i pieniędzy zarówno dla wykonawcy, jak i inwestora.

Ekologiczna budowa domu

Inwestowanie w technologię IZODOM to inwestowanie w przyszłość, w której nie tylko zyskasz wyjątkowy dom, ale stworzysz zdrowsze, bardziej przyjazne miejsce do życia.

Wśród wielu zalet systemu jakie posiada budowa domu w technologii IZODOM posiada dużą efektywność energetyczną, co w dobie kryzysu energetycznego oraz ogromnych podwyżek cen energii staje się jedna z głównych kryteriów wyboru przyszłych Inwestorów.

Unia Europejska stale dostosowuje swoje przepisy do ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej jak np. wprowadzone od 28 kwietnia br. zmiany w przepisach dotyczących świadectw charakterystyki energetycznej budynków, które wpłyną na właścicieli nieruchomości. Wymagania dotyczące budynków są coraz surowsze, co zachęca do stosowania bardziej zaawansowanych technologii i rozwiązań. Na szczęście od 30 lat tworzymy rozwiązania, dzięki którym mamy pewność, że dom jest zgodny z najnowszymi wytycznymi.

Warto również pamiętać, iż nasze klocki są materiałem samogasnącym trudnopalnym, dzięki czemu bezpiecznie czujemy się we własnym domu. Czy energooszczędne budowanie z klocków to dobry wybór? Zdecydowanie! Zasada budowy jest bardzo prosta — elementy zazębiają się ze sobą (jak LEGO) bez użycia zapraw czy klejów, które układa się na placu budowy. Dzięki temu powstaje monolityczna ściana bez mostków termicznych.

Kalkulator budowy domu

Już teraz możesz sprawdzić ile będzie kosztować budowa domu energooszczędnego. Nasza technologia budowy domów energooszczędnych znana jest z produkcji materiałów budowlanych, które są skuteczne w zapewnieniu izolacji termicznej i akustycznej budynku. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji, ponieważ mniej energii jest potrzebne do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Sprawdź, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu! Kalkulator budowy domu

Podsumowując: budowa domu w technologii IZODOM to ekologiczne rozwiązanie, które przynosi długoterminowe korzyści – przede wszystkim w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo, budowa domu jest niesamowicie szybka, bo jedna kondygnacja z użyciem technologii szalunku traconego ICF może powstać w zaledwie kilka dni.

Więcej o budowie domu w technologii IZODOM przeczytasz tutaj:

  1. Wygodny dom w technologii IZODOM
  2. Zielony dom i technologia prosta jak LEGO
  3. Jak zbudować dom w innowacyjnej technologii bez obawy o dostępność produktów?
  4. Zakup klocków do budowy domu – co warto wiedzieć.

Zbuduj dom marzeń 3 razy szybciej z IZODOM

Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Powiązane tematy

Przeglądaj promocje
Odbierz darmowy e-book

Poradnik – 10 problemów na budowie. Darmowy Ebook

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book "Poradnik - 10 problemów na budowie"