Płyta fundamentowa

Energooszczędna, docinana w fabryce pod indywidualny projekt.

Płyta fundamentowa IZOSlab

Ciepła płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa IZOSlab IZODOM jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych fundamentów domu. Idealnie sprawdza się zarówno przy budowie domu murowanego jak i drewnianego czy szkieletowego. Elementy płyty IZOSlab wyprodukowane są z wytrzymałego surowca jakim jest Peripor i docinane są w fabryce pod indywidualny projekt.

Elementy są lekkie i łatwe w układaniu na zamek, co znacznie przyspiesza prace budowlane i zapewnia ciągłość izolacji. Dzięki możliwości posadowienia płyty już od głębokości 0,5 m możliwe jest ograniczenie do minimum prac ziemnych.

izodom zolta plyta fundamentowa polaczona ze sciana systemowa
izodom zolta plyta fundamentowa polaczona ze sciana szkieletowa
Dlaczego warto

Zalety płyty fundamentowej

 • Ograniczone do minimum prace ziemne
 • Elementy docięte pod indywidualny projekt
 • Prosty i szybki montaż – płyta gotowa w 3 dni
 • Stabilna, bezpieczna, monolityczna konstrukcja
 • Ciągłość izolacji, eliminacja mostków termicznych
 • Nieograniczone możliwości w projektowaniu
 • Wysoka energooszczędność: U = 0,10–0,14 W/m2K
Systemy

Dostosowane do Twoich potrzeb

izodom schemat zolta plyta fundamentowa 150

Płyta 15 cm

 • Grubość: 15 cm
 • Peripor - U: 0,14 W/m2K*
 • Dla budownictwa energooszczędnego, szkieletowego

*współczynnik przenikania ciepła
izodom schemat zolta plyta fundamentowa 250

Płyta 25 cm

 • Grubość: 25 cm
 • Peripor - U: 0,10 W/m2K*
 • Dla budownictwa pasywnego

*współczynnik przenikania ciepła
Kompletna technologia

Elementy systemu

kraweznik plyty fundamentowej wyposazony w specjalne zamki

Krawężnik

izodom naroznik zewnetrzny plyty fundamentowej

Narożnik zewnętrzny

naroznik wewnetzrny plyty fundamentowej

Narożnik wewnętrzny

płyta fundamentowa izodom

Płyta fundamentowa FPL

Materiały IZODOM

Do pobrania

Płyta fundamentowa IZODOM to prefabrykowany element konstrukcyjny wykorzystywany w budownictwie. Główne zastosowania to fundamenty budynków mieszkalnych, komercyjnych, garaży i innych struktur. Zapewnia stabilność i izolację termiczną.

Główne zalety płyty fundamentowej IZODOM to: przyspieszenie procesu budowy, doskonała izolacja termiczna i akustyczna, trwałość, niższe koszty eksploatacji oraz możliwość budowy energooszczędnych domów.

Płyty fundamentowe IZODOM są zazwyczaj wykonane z betonu w połączeniu z izolacją termiczną, na przykład z bloków polistyrenowych lub pianki poliuretanowej. Te materiały zapewniają trwałość i doskonałą izolację termiczną.

Dostępne rozmiary i konfiguracje płyt fundamentowych IZODOM mogą się różnić w zależności od regionu i dostawcy. Zazwyczaj są one projektowane na zamówienie, aby dokładnie pasowały do konkretnego projektu budowlanego.

Tak, płyta fundamentowa IZODOM jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Wykonana z betonu i izolacji termicznej, jest stabilna i niepodatna na wpływ warunków pogodowych.

Montaż płyty fundamentowej IZODOM wymaga doświadczonego personelu budowlanego, ale niekoniecznie specjalistycznego szkolenia. Firma IZODOM oferuje wsparcie i szkolenia, aby ułatwić proces montażu.

Płyty fundamentowe IZODOM zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej w postaci bloków polistyrenowych lub pianki poliuretanowej, ograniczają straty ciepła, co przekłada się na oszczędności w kosztach ogrzewania i chłodzenia budynku.

Płyty fundamentowe IZODOM zazwyczaj nie są dostępne w różnych kolorach lub wykończeniach, ponieważ są często ukryte pod ziemią. Ich wygląd nie jest istotny z estetycznego punktu widzenia, ale można dostosować je za pomocą materiałów wykończeniowych w przypadku niewielkich fragmentów, które są widoczne.

Płyty fundamentowe IZODOM nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacji ani pielęgnacji, ponieważ są ukryte pod ziemią. Jednak warto regularnie monitorować stan izolacji termicznej i wykonywać ewentualne naprawy w przypadku uszkodzeń.

Izodom, podobnie jak każdy producent materiałów budowlanych, zapewnia, że jego produkty spełniają określone standardy wytrzymałościowe i izolacyjne, a także utrzymują stabilność wymiarową. Wszystkie te aspekty zostały potwierdzone w Europejskiej Aprobacie Technicznej oraz Deklaracji Zgodności i Etykiecie CE. To jednak wykonawca prac budowlanych udziela gwarancji na jakość swojej pracy.