Baseny ogrodowe murowane

Spełnij marzenie swojej rodziny i zbuduj sam basen ogrodowy z IZODOM. Dzięki naszym elementom basenowym, odpowiednim do ścian, narożników i schodów, zbudujesz swój basen samodzielnie! Skorzystaj ze spersonalizowanych porad naszych ekspertów, aby ukończyć projekt na czas przed latem.

Zamów bezpłatną konsultację.
Baseny z szalunku traconego

Dlaczego warto wybudować basen z IZODOM?

Marzenie o własnym basenie nie musi być wcale odległe – zwłaszcza, że można go zrobić własnymi siłami! Proste w montażu elementy IZODOM pozwalają na zbudowanie dobrze odizolowanego, betonowego basenu metodą szalunku traconego, dzięki czemu każdy ogród może stać się strefą odpoczynku.

  • prosty i szybki montaż, który wykonasz nawet samodzielnie,
  • bardzo wytrzymała i dobrze odizolowana konstrukcja, która nie przecieka,
  • dodatkowe właściwości izolacyjne, dzięki czemu woda utrzymuje stabilną temperaturę,
  • nieograniczone możliwości w zaprojektowaniu dowolnego kształtu basenu,

Sprawdź, jak zrobić to samemu!

basen ogrodowy izodom
ZBUDUJ BASEN Z IZODOM

Jak zbudować samemu basen z IZODOM?

01

Przygotowanie terenu

Najpierw oczywiście należy przygotować teren pod basen ogrodowy. W tym celu zgodnie z projektem wykopujemy dół i zabezpieczamy ziemię przed osuwaniem. Wielkość dołu powinna odpowiadać wielkości docelowej basenu + szerokości wybranych elementów. Dolną powierzchnię utwardzamy, wyrównujemy i wylewamy fundament. Można, także zastosować docięte na wymiar elementy płyty fundamentowej IZODOM.

01
basen ogrodowy murowany izodom
02
02

Montaż elementów i wykończenie

Na przygotowanym fundamencie układamy elementy ścienne jak klocków. W przypadku terenów o wysokiej wilgotności, należy zabezpieczyć dodatkowo miejsce styku ściany z ziemią np. specjalną folią. Ustawiamy wszelkie niezbędne instalacje, jeśli takie są i zalewamy wszystko betonem. Powstaje wytrzymała, monolityczna konstrukcja, którą wykończymy w dowolny sposób i możemy cieszyć się ochłodą w upalne dni.

Co jeszcze wyróżnia konstrukcję basenu z elementów IZODOM?

Przykładowe realizacje naszych Partnerów

Na całym świecie powstają nie tylko domy w technologii IZODOM, ale coraz więcej basenów. Przedstawiamy wybrane realizacje naszych partnerów: Wybudujemy Ci Basen.pl oraz SkyView Builders, na których możesz zobaczyć małe, przydomowe baseny i strefy relaksu oraz te nieco większe, odpowiednie nawet dla osób praktykujących pływanie.

Zamów bezpłatną konsultację.

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Masz pytania o basen ogrodowy z elementów IZODOM? Odpowiadamy!

Czy naprawdę nie muszę nikogo wynajmować, żeby zbudować swój basen ogrodowy?

Nasza technologia jest tak prosta, że mnóstwo inwestorów wykonuje swoje domy lub inne budynki samemu. Ale oczywiście – wiele zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli np. grunt pod basen jest bardzo twardy, ma być bardzo głęboki, konstrukcja jest rozległa, nie masz czasu czy w ogóle doświadczenia – wynajęcie ekipy może być lepszą opcją. W przypadku mniejszych basenów oraz chęci nauki / posiadania tej wiedzy, można skutecznie poradzić sobie samemu.

Dlaczego budowa basenu z klocków i prefabrykatów może być lepsza niż tradycyjna?

Przede wszystkim jest to olbrzymie ułatwienie na każdym etapie budowy. Zaczynając już od samych możliwości projektowania, które są praktycznie nieograniczone, przez sam montaż, po wytrzymałość takiego montażu. Monolityczna konstrukcja łącząca się na zamki z podłogą basenu pozwala na zachowanie pełnej ciągłości izolacji oraz zmniejsza możliwość występowania pęknięć i innych wad konstrukcyjnych.

Czym wykańczamy basen?

Same elementy IZODOM składają się głównie z trzech materiałów – betonu, izolacji styropianowej oraz uzbrojenia. Z zewnątrz warto ułożyć dodatkową warstwę ochronną w postaci np. specjalnych folii wodoodpornych, tynków itp. W środku wykańczamy dowolnym tynkiem, który jest odpowiedni do basenów.

Chcę zakopać pompę basenu ogrodowego w ziemi - jak doprowadzić ją do basenu?

Tak jak każdą inną instalację. Przed wlaniem betonu ustawiamy rury w elementach ściennych i dodatkowo zabezpieczamy zbrojeniem. Po stabilnym ustawieniu i zalaniu betonem mamy pewność, że taka instalacja jest bezpieczna i dobrze zamontowana. Resztę instalacji możemy ustawiać w dowolnym miejscu wokół basenu.

Ile kosztuje wybudowanie basenu w systemie IZODOM?

Ceny zaczynają się już od 200 zł za metr kwadratowy ściany basenu.

Przeglądaj promocje
Odbierz darmowy e-book

Poradnik – 10 problemów na budowie. Darmowy Ebook

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book "Poradnik - 10 problemów na budowie"