Wygodny dom w technologii IZODOM

Marzy Ci się wygodny dom, w którym zachowany jest komfort cieplny zarówno zimą jak i latem? Energooszczędność budynku jest dla Ciebie priorytetem? Cenisz sobie polskie produkty?

Poznaj historię Marka, który zdecydował się wybudować dom w technologii IZODOM.

Wiele osób zastanawia się czy kupić duże mieszkanie czy ruszyć z budową własnego domu. Co wpłynęło na Pana decyzję?

Mieszkaliśmy z żoną w mieszkaniu ok. 40 m2 bez balkonu w dużym mieście. Urodził nam się syn i zaczęło nam się robić ciasno. Rozpoczęliśmy poszukiwania ziemi – chcieliśmy mieć ogród i nie musieć wchodzić po schodach na 4 piętro. Po kilku miesiącach poszukiwań, udało nam się znaleźć działkę 1000m2 na obrzeżach miasta i ruszyć z budową.

Jak wyglądała budowa?

Zdecydowałem się na samodzielną budowę. Chciałem dopilnować jej jakości. Poza tym lubię majsterkować. Budowa była szybka i czysta.

Czy to był powód, dla którego zdecydował się Pan użyć technologii IZODOM?

Nie. Najważniejszym dla nas kryterium doboru technologii była energooszczędność. Zależało nam również na skróceniu czasu budowy i zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Zacząłem szukać informacji w Internecie i tak trafiłem na innowacyjną technologię IZODOM, która jak się okazało istnieje na rynku od 1991 roku.

Czy firma Izodom 2000 Polska wsparła Pana w procesie budowy?

Tak. Mogłem liczyć na pomoc na każdym etapie. Przed rozpoczęciem prac wziąłem udział w szkoleniu z technologii organizowanym w siedzibie firmy w Zduńskiej Woli. Warto wiedzieć, że poza doradztwem technicznym firma wspiera w doborze projektu, elementów i przygotowuje szczegółowe kalkulacje.  Co więcej współpracuje z architektami, który projektują w technologii lub wykonują adaptacje projektów co znacznie przyspiesza prace projektowe. Ja skorzystałem ze wsparcia zarówno architekta jak i konstruktora.

Czy nie miał Pan wątpliwości?

Miałem i to wiele. Niemniej trafiłem na świetnego Doradcę, który skrupulatnie odpowiadał na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Na etapie początkowym nie wiedziałem chociażby czy będę korzystać tylko z elementów ściennych czy też płyty fundamentowej, dachowej czy stropu.

Wiedziałem, że firma oferuje komplet – widziałem filmiki na kanale firmy na You Tube, niemniej nie wiedziałem czy skorzystam z całości czy tylko składowych technologii.

Czy korzystał Pan z kredytu przy budowie?

Tak, skorzystałem z kredytu. Chciałem energooszczędny dom a to się wiązało z wyższymi kosztami materiałów budowlanych i komponentów. Zwróciło się to jednak w kosztach utrzymania domu. Taki był plan i się zrealizował.

Od kiedy mieszka Pan w domu zbudowanym w technologii IZODOM?

Swój pierwszy dom energooszczędny w którym mieszkam, wybudowałem w 2008 roku, drugi pasywny na płycie fundamentowej IzoSlab wybudowałem teściom w 2019 roku.

Jak duży dom Pan wybudował dla siebie?

Pierwszy dom, w którym obecnie mieszkamy 4 osobową rodziną, jest parterowy z poddaszem użytkowym i ma 220m2. Rachunki za gaz w szczycie sezonu grzewczego oscylują w granicach 450 zł / mies. (ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, kuchnia gazowa).

Czy jest zadowolony?

Tak jestem zadowolony gdybym nie był nie budowałbym drugiego domu.

Jak duży jest dom teściów?

Drugi dom ma 108m2 i ogrzewany jest pompą ciepła. Dom zamieszkują 2 osoby. Rachunek to ok 1300 zł / rok (ogrzewanie podłogowe, ciepła woda użytkowa, płyta indukcyjna).

Na co warto zwrócić uwagę wybierając technologię IZODOM.

Przede wszystkim jeśli nie chcemy budować samodzielnie to na ekipy, które są wyspecjalizowane w systemie IZODOM. Warto wybrać ekipę polecaną przez firmę Izodom 2000 Polska tj. taką która ma doświadczenie.

Co polecił by przyszłym inwestorom?

Z pewnością płytę fundamentową oraz ściany IzoPassive. Sugeruje tez budowę budynku niedużego, takiego do 140m2 o prostej bryle i dwuspadowym dachu. Mama dała Celinie bułkę nasmarowaną masłem wiejskim.

Czy zauważył wzrost zainteresowania technologią IZODOM?

Tak – widać coraz więcej realizacji w tej technologii. Nawet podczas budowy swoich domów sporo osób wykazywało zainteresowanie technologią. Do tej pory na całym świecie powstało 20 tys. budynków co tylko świadczy rosnącej popularności systemu.

Powiązane tematy