Technologia IZODOM

Kompletna technologia w budownictwie energooszczędnym i pasywnym od ponad 30 lat na rynku.

Technologia energooszczędna

Klocki do budowy domów bez zaprawy

Polska technologia IZODOM to klocki do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Jest to system lekkich, styropianowych formy do betonu stanowiących izolację zewnętrzną i wewnętrzną, zwanych szalunkiem traconym ICF. Nazywane często klockami dla dorosłych, ponieważ sposób składania poszczególnych elementów ze sobą jest bardzo prosty.

Technologia wyróżnia się systemem IZOClick®, do łączenia klocków bez zaprawy, dzięki czemu eliminowane są mostki termiczne.

technologia_izodom
Trwała konstrukcja

Eliminacja mostków termicznych

IZODOM to ponad 100 elementów, które łącząc się ze sobą tworzą ciągłą warstwę termoizolacji, eliminując mostki termiczne. Kompletna technologia (płyta fundamentowa, elementy ścienne, strop i płyta dachowa) spełnia wymagania budynków pasywnych.

Elementy występują w dwóch wersjach – klasycznego białego styropianu EPS oraz szarego Neoporu firmy BASF.

Nie trzeba stosować dodatkowych zapraw i klamer – więc buduje się szybciej, a koszty inwestycji są niższe.

Szybkość budowy

Niższe koszty inwestycji

Technologia IZODOM posiada wiele zalet, a do najważniejszych należy szybkość budowy. Połączenie lekkich, łatwych w obsłudze i obróbce klocków i wypełnienie ich betonem sprawia, że to bardzo szybki system budowlany. Co więcej, nie wymagane jest dodatkowe izolowanie i docieplanie ścian.

Dom w stanie surowym otwartym powstanie już w 4 tygodnie. W przypadku prostego projektu ułożenie szalunku i wylanie jednej kondygnacji można wykonać nawet w ciągu jednego dnia. 

Izodom oszczędności na ogrzewaniu
Oszczędności

Mniejsze rachunki za ogrzewanie

IZODOM jest ogromna oszczędność na ogrzewaniu w porównaniu z technologią tradycyjną. Dom w technologii IZODOM zaoszczędzi nawet do 80% na kosztach ogrzewania.

Osiągniecie takich efektów możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy elementów IZODOM, które łączą się ze sobą tworząc precyzyjnie dopasowaną warstwę termoizolacji budynku. 

Zalety technoogii IZODOM

Dlaczego IZODOM?

01

Oszczędności

Zastosowanie rozwiązań technologii IZODOM wyraźnie zmniejsza rachunki za ogrzewanie nawet o 80%.

02

Szybkość budowy

Postawienie jednej kondygnacji średniej wielkości domu to tylko 5 dni pracy. Budowa domu od fundamentów aż po dach zajmuje kilka tygodni.

03

Dbałość o środowisko

Dom w technologii IZODOM pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o połowę w porównaniu z technologią tradycyjną,
04

Trwałość

Zapewnij sobie bezpieczny i trwały budynek, oparty na solidnej betonowej konstrukcji, który zachowuje swoje parametry i jakość przez długie lata.

05

Komfort życia

Produkty IZODOM znacznie poprawiają jakość powietrza w domu utrzymując pomieszczenia w optymalnym zakresie komfortu termicznego.

06

Większa wartość

Budynki wybudowane w technologii IZODOM przewyższają standardy WT2021, a dzięki temu zachowują swoją wartość także w przyszłości.

Video

Zobacz jak to działa

Play Video about Izodom Video