Zakup klocków do budowy domu – co warto wiedzieć.

Marzysz o energooszczędnym lub pasywnym domu? Masz już projekt i zainteresowała Cię technologia IZODOM? Nie znasz się na budownictwie i szukasz porady?

Zakup klocków do budowy domu – co musisz wiedzieć?

Inwestorzy zwracają się do nas na różnym etapie realizacji budowy swojego wymarzonego domu – wyjaśnia Ilona Penda – manager ds. obsługi klienta. W Izodom staramy się ich wesprzeć i odpowiednio pokierować by decyzja o wyborze materiałów budowlanych była najlepiej dostosowana do projektu ich domu. By móc dokonać wyceny niezbędny jest zwymiarowany projekt zawierający rzuty, przekroje oraz widoki elewacji wraz ze zwymiarowaną stolarką okienną i drzwiową. Może być to projekt kupiony przez portal czy od architekta, ważne by był szczegółowy. Zdarzają się inwestorzy, którzy podsyłają link, do projektu który im się podoba, ale to nie jest dla nas wystarczające.

Dodatkowo potrzebna jest informacja jakie elementy powinny być uwzględnione w takiej wycenie. Wybór elementów zależy od potrzeb Klienta, Izodom posiada szeroki asortyment produktów od płyty fundamentowej, przez elementy ścienne, stropowe oraz izolację dachu. Produkty dobierane są pod indywidualne potrzeby inwestora. W Izodom można zakupić zarówno wszystkie 4 komponenty jak i materiał na ściany lub tylko płytę fundamentową. Decyzję Inwestor podejmuje na podstawie rozmów z Doradcą, kryterium energooszczędności budynku jaki chce uzyskać i budżetu jakim dysponuje.

zakup klocków do budowy domu

Jak przebiega zakup klocków do budowy domu?

Najczęściej wybieranym przez naszych klientów produktem są elementy ścienne które występują w 4 rodzajach grubości: 25,30,35,45. Im większą klasę energooszczędności chcemy uzyskać tym grubszą ścianę wybieramy. Coraz bardziej popularna staje się też płyta fundamentowa która zastępuje ławę fundamentową – zaznacza Ilona Penda. Więcej informacji o naszych produktach można poczytać w naszych ulotkach, które przekazujemy zainteresowanym podczas imprez targowych, czy przesyłamy pocztą elektroniczną. Zachęcamy też do przyjazdu do siedziby firmy w Zduńskiej Woli, gdzie można dotknąć materiał i porozmawiać z nami na żywo.

Wycena

Po ustaleniu szczegółów z Doradcą, kolejny etapem jest przygotowanie wyceny przez kosztorysanta Izodom, które trwa od 5-10 dni. Wycena jest szczegółowa i ważna przez miesiąc. W tym okresie cena nie ulega zmianie. Jeśli inwestor postanawia dodać elementy lub zrezygnować z elementów jest ona aktualizowana zgodnie z aktualnym cennikiem.

Chętnym oferujemy również szkolenia. Szkolenia są płatne, trwają około 4 h i odbywają się stacjonarnie lub online. Dzięki nim inwestorzy mogą dowiedzieć się więcej nt. budownictwa energooszczędnego jak i pasywnego oraz technologii IZODOM. Pozwala to podjąć najlepszą decyzję zakupową. Ze szkoleń korzystają często inwestorzy, którzy chcą budować samodzielnie lub tacy którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Czas oczekiwania na elementy

Kiedy inwestor podejmuje ostateczną decyzję musi mieć na uwadze, że czas oczekiwania na elementy Izodom to około 4-6 tygodni. Wszelkie odchylenia od tych terminów są przekazywane na bieżąco, jeśli nastąpi taka potrzeba. Ścieżka formalna do wybudowania domu w technologii IZODOM2000 jest taka sama, jak przy budynkach w innej technologii. Jedyną różnicą jest przygotowanie projektu konstrukcji dostosowanego do technologii IZODOM.

Technologia IZODOM istnieje na rynku Polskim od 1991, powstało w nim ponad 20 000 budynków referencyjnych na całym świecie. Jest prosty i szybki w budowie a przede wszystkim energooszczędny, co pozwala zmniejszyć znacznie ślad węglowy. Technologia jest wyróżniona przez Ministerstwo Środowiska, kancelarię Prezydenta RP, firma Izodom 2000 Polska jest też członkiem inicjatywy Caring for Climate.  

Powiązane tematy