Rozprawiamy się z mitami o technologii IZODOM. Przekonaj się, dlaczego jest rewolucją w budownictwie!

Technologia IZODOM (szalunek tracony) to nowoczesne rozwiązanie i rewolucja w budownictwie, które zdobywa coraz większą popularność. Wokół tej technologii powstało kilka nieporozumień, które mogą mieć wpływ na przyszłe decyzje inwestorów. W tym artykule przeanalizujemy najczęściej spotykane mity i przybliżymy korzyści, jakie oferuje technologia IZODOM w budownictwie. Budownictwo od wieków rozwijało się i ewoluowało, a technologia IZODOM jest kolejnym krokiem naprzód w tym nieustannym procesie. Opierając się na innowacyjnym podejściu, oferuje wiele zalet, które warto poznać. Niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym, budowniczym czy deweloperem, zrozumienie prawdy o technologii IZODOM jest kluczowe dla podjęcia kluczowej decyzji.

Zanurzmy się zatem w prawdziwych faktach i odkryjmy, dlaczego technologia IZODOM jest nie tylko przyszłością, ale również obecnym krokiem w kierunku bardziej efektywnego, zrównoważonego i komfortowego budownictwa.

Czy wybudowanie domu w technologii IZODOM jest drogie?

Takie twierdzenie nie jest prawdziwe. Dzięki zastosowaniu technologii IZODOM oszczędności można osiągnąć na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim, system IZODOM zapewnia doskonałą izolację termiczną, co oznacza niższe koszty ogrzewania i chłodzenia w przyszłości, od 50% do 80% w porównaniu z technologią tradycyjną. Ponadto, technologia IZODOM umożliwia szybszą budowę, co prowadzi do zmniejszenia kosztów związanych z wynagrodzeniami dla pracowników oraz kosztami operacyjnymi na placu budowy. Ostatecznie, choć koszt początkowy budowy przy użyciu technologii IZODOM może być wyższy w porównaniu do tradycyjnych materiałów budowlanych, to długoterminowe korzyści finansowe przeważają. Dom powinien być przede wszystkim energooszczędny i trwały, a faktyczny „koszt domu” należy liczyć wraz z wydatkami na ogrzewanie przez kolejne lata.

Czy styropian się utlenia?

Często spotkamy się z pytaniem, czy styropian się utlenia lub zanika? Jest to mit funkcjonujący na niektórych rynkach. Styropian się nie utlenia, nie zanika, nie dematerializuje się a nasze elementy to materiał trudnopalny.

Kalkulator budowy domu. Poznaj koszt budowy IZODOM

Czy Dom z IZODOM, który jest zbudowany z „klocków” będzie trwały?

Każdy element IZODOM jest precyzyjnie dopasowany do drugiego, który po wypełnieniu betonem nabiera pełnej trwałości. Dzięki temu masz pewność, że dom zachowa jakość na lata, a konstrukcja pozostanie solidna bez względu na upływ czasu. Ściany są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i ognioodporne. Tworzą one solidną i stabilną konstrukcję, która staje się monolitem. Domy zbudowane przy użyciu technologii IZODOM są trwałe i spełniają wszystkie wymogi budowlane dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu konstrukcje z kształtek IZODOM są solidne i długotrwałe.

Odwiedź nasz kanał na youtube

Budynek wykonany w technologii IZODOM to termos?

Pojęcie termos często mylone jest ze szczelnością budynku. Technologia IZODOM zapewnia wysoką jakość izolacji termicznej, co oznacza, że domy są dobrze izolowane od temperatur zewnętrznych. Jednakże istotne jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji, która zapewni przepływ powietrza i zdrowe warunki wewnątrz budynku. Domy energooszczędne i pasywne wymagają spełnienia norm odnośnie do szczelności budynku. Łatwo jest ją skontrolować, przeprowadzając tzw. „Blower Door Test”. Prawidłowy przepływ powietrza w takim domu gwarantuje wentylacja mechaniczna, która połączona z odzyskiem ciepła zapewnia oszczędności rzędu 50% na kosztach ogrzewania i chłodzenia budynku. Zatem szczelność budynku jest związana z systemem wentylacyjnym i mikroszczelinami lub otworami nawiewowymi w oknach, a nie ze ścianami. Budynki energooszczędne i pasywne posiadające bardzo małe źródła ciepła i muszą być szczelne.

Dom_w_technologii_izodom_ze_skośnym_dachem

Czy dom z IZODOM wpływa na zdrowie?

Elementy IZODOM są wykonywane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, które nie emitują szkodliwych substancji. Dzięki temu, powietrze w domu jest czyste i zdrowe dla mieszkańców. W rzeczywistości, dzięki doskonałej izolacji termicznej, domy IZODOM są w stanie utrzymywać stabilną temperaturę wewnątrz budynku, co przyczynia się do komfortu i zdrowia mieszkańców. Ponadto, izolacyjne właściwości technologii IZODOM ograniczają przeciągi i zmniejszają ryzyko wystąpienia wilgoci i pleśni.

Czy beton promieniuje?

Promieniowanie betonu to mit. Materiały używane w technologii IZODOM są bezpieczne dla zdrowia i nie emitują szkodliwego promieniowania. Głównym źródłem promieniowania jest sprzęt RTV/AGD a nie elementy betonowe.

Czy dom z IZODOM jest odporny na działanie wiatru?

Innym mitologicznym stwierdzeniem jest twierdzenie, że domy zbudowane przy użyciu technologii IZODOM są bardzo podatne na wiatr i mogą się z łatwością przechylać lub zwiewać. Jest to jednak zupełnie nieprawdziwe. Domy zbudowane przy użyciu technologii IZODOM są solidne i odporne na działanie wiatru. Konstrukcja systemu IZODOM opiera się na solidnych elementach, które zapewniają stabilność i trwałość budynku. Co więcej, dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak odpowiednia geometria ścian i zastosowanie wzmocnień, domy IZODOM są w stanie sprostać bardzo silnym wiatrom.

Wznoszenie ścian w IZODOM jest szybkie

Czy domy IZODOM z klocków styropianowych mogą uszkodzić gryzonie?

Konstrukcja IZODOM zapewnia solidną barierę przed intruzami. Ściany IZODOM są wykonane z materiałów, które nie stanowią atrakcyjnego środowiska dla gryzoni. Styropian nie posiada wartości odżywczych – nie jest pokarmem dla organizmów ani dla bakterii, grzybów oraz pleśni, a domieszki substancji antyogniowych stosowane w surowcach BASF sprawiają, że materiały te nie są lubiane również przez gryzonie. Przed gryzoniami dodatkowo chroni warstwa tynku i siatka zbrojeniowa, jaką stosuje się również w tradycyjnym budownictwie na styropian pod tykiem zewnętrznym.

Czy potrzebne dodatkowe ocieplenie ścian?

Ściany IZODOM nie wymagają docieplenia – co skraca czas budowy i zmniejsza koszty. Technologia IZODOM sama w sobie zapewnia wysoką izolacyjność termiczną. Ściany są doskonale izolowane, co przyczynia się do oszczędności energii i komfortu termicznego wewnątrz budynku, które cechuje wysoka energooszczędność: U = 0,10–0,20 W/m2K.

Technologia domów energooszczędnych i pasywnych IZODOM

Oddychanie ścian – o co w tym chodzi?

Czyli mityczny transport wilgoci przez ścianę. W latach 90-tych na niektórych rynkach pojawił się mit o „oddychaniu ścian”. Sprowadza się on do oczekiwania, że ściana ma odprowadzać wilgoć z domu na zewnątrz.
Padały stwierdzenia, że wełna mineralna i cegły dobrze odprowadzają wilgoć, natomiast styropian jest szczelny i jej nie odprowadza – stąd zapewne na ścianach pojawi się wilgoć i grzyb.
Jest to mit. Ściany – niezależnie czy są z cegły, czy betonu i styropianu nie mają żadnego wpływu na ilość wilgoci w budynku. Odpowiednio zaprojektowana wentylacja pozwala na utrzymanie zdrowego środowiska w domu i eliminuje problemy z nadmierną wilgocią. Aby mieć gwarancję zdrowego i suchego mieszkania wystarczy mieć sprawną wentylację i stosować technologię budowlaną bez mostków termicznych – jak IZODOM.

Czy wymagana jest specjalna wentylacja?

Technologia IZODOM nie wymaga specjalnych, zaawansowanych systemów wentylacyjnych. Oczywiście, jak w przypadku każdego budynku, odpowiednia wentylacja jest istotna dla zapewnienia zdrowego środowiska wewnątrz domu.
Aby oszczędzić energię grzewczą, w domach energooszczędnych i pasywnych instaluje się urządzenia do odzyskiwania ciepła z powietrza, zachowując taką samą cyrkulację gwarantującą. Mechaniczna wentylacja, rekuperatory odpowiadają za zapewnienie świeżego powietrza i minimalizowanie strat energii, nie mając bezpośredniego związku z typem ścian. Co więcej, zmniejsza ilość alergenów w powietrzu.

Filmy instruktażowe technologii Szalunku traconego IZODOM

Czy dom z IZODOM jest ekologiczny?

Tak, domy zbudowane z systemu IZODOM są przyjazne dla środowiska i dla Twojego zdrowia dzięki optymalnemu komfortowi termicznemu. Domy pasywne są zgodne z najnowszymi normami Unii Europejskiej, a Ty masz pewność, że Twój dom zachowa wartość na lata.

IZODOM to budynki energooszczędne

Czy domy z IZODOM są łatwopalne?

Styropian, który jest używany jako izolacja termiczna w domach IZODOM, jest znany ze swojej trudno palności. Ma on właściwości samo gaszące, co oznacza, że nie podtrzymuje płomienia i nie rozprzestrzenia go.

Czy w domu z technologii IZODOM można zamieszkać po kilku miesiącach?

Tak, domy z systemu IZODOM buduje się szybciej niż w tradycyjnej technologii. Wymarzony dom wybudujesz w zaledwie kilka tygodni bez konieczności użycia zapraw oraz dodatkowego docieplenia.

Technologia IZODOM to rewolucyjne i solidne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści w budownictwie i niesłusznie jest otoczone różnymi mitami.
Domy zbudowane przy użyciu technologii IZODOM są nie tylko energooszczędne, ale również zapewniają komfort mieszkańcom, są odporne na wiatr, bardzo dobrze izolowane termicznie i nie stanowią żadnego środowiska dla gryzoni. Odpowiednio zaprojektowana wentylacja i solidna konstrukcja gwarantują zdrowe warunki wewnątrz budynku.

Dom parterowy z poddaszem użytkowym w technologii IZODOM

Zbuduj dom marzeń 3 razy szybciej z IZODOM

Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Powiązane tematy