Oszczędzaj na opłatach za ogrzewanie domu. Buduj energooszczędnie.

W związku z rosnącymi cenami prądu w Polsce, coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domu, którego ogrzewanie będzie ekonomiczne. Aby zmniejszyć rachunki związane z ogrzewaniem domu najlepiej jest zainwestować w energooszczędne lub pasywne rozwiązania, które pozwolą uniknąć mostków termicznych. Efektem budowy powinien być dobrze zaizolowany dom, który będzie spełniać obecne normy WT 2021 tj. w którym współczynnik przenikania ciepła nie będzie przekraczać 0,20 W/(m2K) a nawet będzie wynosił 0,10 W/(m2K). 

oszczędzaj z IZODOM

Jak to osiągnąć?

Planując budowę domu energooszczędnego lub pasywnego należy zwrócić uwagę na:

– bryłę budynku (im prostsza tym mniej mostków termicznych)

– ustawienie budynku względem stron świata (rekomendowane są duże okna na południe oraz brak okien na stronie północnej)

– szczelność okien (najlepiej  zastosować okna trzyszybowe) oraz drzwi wejściowych

– prawidłowy obieg powietrza w budynku (zastosować rekuperację)

– odpowiednią izolację fundamentów i ścian

Stosując się do wyżej wymienionych zasad oraz korzystając ze specjalistycznych technologii, które dedykowane są budownictwu pasywnemu i energooszczędnemu mamy gwarancję uzyskania niskiego bilansu energetycznego budynku, a co za tym idzie niskich rachunków za ogrzewanie domu.

 

Jest to możliwe!

Państwo Ewa i Marek z Rokitnicy zdecydowali się wybudować 110 m2 energooszczędny dom o prostej bryle, dwuspadowym dachu, dużych oknach na południe z pompą ciepła. Zależało im by dom był ekonomiczny w utrzymaniu i przyjazny środowisku. Zdecydowali się na budowę domu w technologii IZODOM i są zadowoleni. W 2021 r. płacili przy 2 os. – 350 zł/mc za energię elektryczną co daje 38,2 zł/m2/rok.

Właściciele domu zbudowanego w technologii IZODOM – Ewa i Marek z Rokitnicy

Technologia IZODOM w pełni odpowiada na potrzeby ludzi, którzy planują wybudować dom energooszczędny i pasywny. Można w niej wybudować zarówno ściany jak fundamenty, strop i dach. Jest kompletna i łączy się z innymi technologiami. Daje gwarancję spełnienia aktualnych norm i dodatkowo pozwala szybko (bo już w 6 tyg.) wybudować dom. Można w niej wybudować dowolną bryłę budynku i co najważniejsze nie trzeba jej już docieplać. Technologia IZODOM istnieje na rynku Polskim od 1991 roku. Wybudowano w niej ponad 20 tys. budynków referencyjnych w Polsce i na świecie.

Normy cieplne dla budynków w Polsce będą się tylko zaostrzać. Jeszcze kilka lat temu ściany zewnętrzne mogły mieć współczynnik U = 0,5 W/(m2K), obecnie U=0,20 W/(m2K). Dlatego już na pierwszym etapie budowy warto zadać sobie pytanie czy nie zainwestować w ściany o większym U niż nakazuje WT2021, co pozwoli uzyskać bilans energetyczny domu na niskim poziomie przez wiele lat.

Oszczędzaj i Ty!

Jeśli oczekujemy, aby nasz dom był ekonomiczny w eksploatacji warto zainteresować się technologią IZODOM, tym bardziej że oferuje ściany których parametry przewyższają obecne normy dając gwarancję cieplną na przyszłe lata.

Możesz wyliczyć koszty energooszczędnego domu i przyszłych oszczędności z kalkulatorem IZODOM.

Powiązane tematy