Budowa strop IZODOM
Strop IZOCeiling to rozwiązanie bardzo lekkie, nawet trzykrotnie lżejsze od betonowych stropów monolitycznych.
Etap 1
Układanie stropów IZOCeiling
Pierwszym etapem jest ułożenie styropianowych elementów wzdłuż rozpiętości oraz głównego zbrojenia żeber – kratownic. Tzw. gary styropianowe zapewniają szalunek pod konstrukcję gęstożebrową. W przypadku IZOCeiling stosujemy szalunek w postaci rygli i stempli, w odległości nie rzadziej niż 1,5m. Dzięki zastosowaniu styropianu minimalizujemy ciężar stropu nawet do 30% ciężaru stropu żelbetowego (grubości 20cm), a także uzyskujemy strop który jest kilkanaście razy cieplejszy od tradycyjnego. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku zastosowania stropu do zbudowania dachu płaskiego, odizolowania piwnicy czy garażu.


Etap 2
Zbrojenie stropów
Główne zbrojenie żeber, kratownice KJ, które wchodzą w skład kompleksowej technologii IZODOM dobierane są w ten sposób, aby zapewnić odpowiednie podparcie na ścianie. Zbrojenie żeber należy zakotwić w płaszczyźnie wieńca, zgodnie z dostarczonymi przez IZODOM wytycznymi. Dodatkowo na całej powierzchni stropu układa się zbrojenie konstrukcyjne z prętów Ø5 mm, co 250 mm równolegle do belek i co 200 mm prostopadle do nich. W przypadku stropów o rozpiętości większej od 4m stosuje się dodatkowo żebra rozdzielcze.
Etap 3
Betonowanie
W następnym etapie kształtki stropowe IZOCeiling i zbrojenia zalewane są betonem, który wypełnia zagłębienia, kształtując żelbetowe belki i płytę nośną. Strop monolityczny łączony jest ze ścianami w płaszczyźnie wieńca, tworząc trwałą konstrukcje. Zapotrzebowanie na beton to jedynie ca.80 l/m2


Etap 4
Wykończenie
Stropy IZOCeiling można wykończyć tynkami gipsowymi, płytami kartonowo gipsowymi lub zastosować sufity podwieszane na stelażu.
Elementy ścienne IZODOM posiadają kształtkę wieńcową -podparcie stropu wyposażone wyłącznie w zewnętrzną ściankę szalunkową. Umożliwia ona zachowanie ciągłości izolacji termicznej, pozwalając jednocześnie oprzeć konstrukcję stropu na betonowej ścianie nośnej.