Jak Państwo Sonia i Beniamin zbudowali wymarzony dom z systemem IZODOM

Wielokrotnie w naszych materiałach wspominaliśmy, że elementy IZODOM nadają się do budowy praktycznie każdej bryły czy projektu. W piękny sposób pokazali to Państwo Sonia i Beniamin, którzy wykorzystali nasz system do budowy energooszczędnego domu w formie i na projekcie odważnej stodoły.

Efekt? Piękny, przestronny dom wśród zieleni, który jednocześnie korzysta z nowoczesnych połączeń materiałów (postawienie na beton). Już podczas decyzji o wyborze projektu nastąpiła zmiana technologii – z murowanej, na naszą IZODOM. Dlaczego? O tym w dalszej części wywiadu!

Co spowodowało, że zdecydowali się Państwo na piękny, aczkolwiek niecodzienny projekt budynku?

Projekt Odważny 1 to projekt, który od początku spodobał się mojemu mężowi – duże przeszklenia, prosta bryła i wysunięty dach, który robił częściowe zadaszenie tarasu.
Dla mnie w tym projekcie dodatkowym atutem były duże pokoje i całkiem osobna przestrzeń dla rodziców – dodatkowo musiałam mieć projekt z wysokim salonem.

Dlaczego w trakcie projektowania zdecydowali się Państwo na zmianę technologii z murowanej na budowę jak z klocków w IZODOM?

Głównym atutem tej technologii dla nas był czas budowy – chcieliśmy jak najszybciej i najprościej dla nas wybudować dom – mąż wszystko prześledził na Internecie i można powiedzieć, że 80% ścian postawił sam.

wymarzony dom

Co stanowiło największe wyzwanie podczas samej budowy?

Największym to chyba po prostu papierologia, która była nie do przeskoczenia i czas który pochłaniała.
Dodatkowo prąd na który czekaliśmy 1,5 roku i całą budowę korzystaliśmy z prądu sąsiadów – dom był gotowy a my nie mieliśmy nadal swojego przyłącza.

Jak długo zajęła budowa? Czy system łączenia klocków IZOClick był pomocny w jej przyspieszeniu?

Postawienie ścian parteru trwało 7dni, więc można powiedzieć, że bardzo szybko. Im prostsza bryła budynku tym łatwiej.

Jak wieszali Państwo meble, ozdoby i inne elementy na ścianach? Czy było to trudne?

Mamy suchą zabudowę GK na wszystkich ścianach i większość ozdób powieszona jest na tzw ślimaki.
Jeśli chodzi o meble kuchenne – znaleźliśmy miejsca w których znajduje się beton i jest to powieszone na listwach montażowych przytwierdzonych długimi kołkami.

wymarzony dom

Czy odczuwają Państwo w jakiś sposób ,,inaczej” mieszkanie w betonowym domu?

Nie mamy porównania, bo to nasz pierwszy dom 😉

Serdecznie dziękujemy Państwu za współpracę oraz odpowiedzi.

Proces budowy domu można znaleźć na instagramie:

https://www.instagram.com/nasza_odwazna_stodola/

Warto również zajrzeć na kanał Oglądamy domy marzeń, przy którego współpracy powstał materiał z którego dowiesz się więcej o procesie budowy i technologii IZODOM.

Projekt, który widzisz na zdjęciach to:
https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/66,odwazny-1

Jeśli chcesz zobaczyć, ile może kosztować Twój energooszczędny lub pasywny dom, skorzystaj z kalkulatora na naszej stronie.

Powiązane tematy