10 najczęściej spotykanych problemów na budowie
Dowiedz się, co Cię może spotkać w trakcie budowy domu… i jak temu zaradzić, żeby nie stracić tysięcy złotych.
Dowiedz się, co Cię może spotkać w trakcie budowy domu… i jak temu zaradzić, żeby nie stracić tysięcy złotych.
Przygotowaliśmy tę stronę z myślą o 10 najczęstszych wyzwaniach, problemach i błędach, które mogą wystąpić na budowie. W myśl zasady ,,lepszy jakikolwiek plan niż brak planu”, przedstawimy Ci co może się stać, jeśli zbagatelizujesz niektóre etapy budowy, usterki, czy posłuchasz ,,szwagra lub somsiada”, który wiedział lepiej jak budować dom.
Już na etapie działki można popełnić kilka zasadniczych błędów. Czy to skuszeni ceną, czy to niedopatrzenie miejscowego planu zagospodarowania i wiele innych. Marzenia o pięknym domu mogą szybko być zweryfikowane. Przeczytaj, na co uważać przy wybieraniu działki.
Wbrew pozorom nawet małe zmiany czy błędy na etapie projektowania mogą przerodzić się w duży problem. Dlaczego warto bardziej przyłożyć się do projektowania i planowania?
Szwagier zrobi za pół-darmo? Pewnie tak i robota będzie przyjemniejsza. Mniej przyjemnie będzie, gdy ściany zaczną się rozpadać lub stracisz mnóstwo pieniędzy na docieplenie.
Oszczędzanie na izolacji termicznej może i pozwoli na zachowanie paru złotych w portfelu, ale tylko na początku. Szybko uciekną przy zbyt dużych rachunkach za ogrzewanie w zimie.
Wszystko zaczyna się od korzeni – nie inaczej jest z budynkami. Dobre fundamenty to gwarancja, że cały dom będzie solidny i energooszczędny. Tylko jak to zrobić?
Centymetra krzywej ściany być może goście nie zauważą, ale na pewno zauważy to Twój portfel, gdy zaczną powstawać mostki termiczne lub uszkodzenia ścian. Jakich błędów nie popełniać?
Jeśli zainstalujesz dowolną instalację byleby była i ,,bo dostawca powiedział, że jest dobra” to musisz liczyć się z problemami w przyszłości.
Okna i drzwi to miejsca najbardziej podatne na błędy w montażu. Warto bardzo dokładnie zadbać o najmniejsze szczegóły.
Tani materiał budowlany może kusić ceną i dostępnością, ale bardzo negatywnie wpłynie na energooszczędność i trwałość budynku na przestrzeni lat. Dobrze przemyśl, z czego budować dom.